Cześć!
Centrum Jeździeckie Srebrnej Polany to zdecydowanie jedno z najpiękniejszych miasteczek na Wyspie Jorvik - cały obszar Winnicy pokrywają kwitnące winorośle, które w dużej części usytuowane są na otaczających ją tarasach, a w pobliskiej stajni możemy zakupić piękne konie rasy Andaluzyjskiej oraz Selle Francais. Charakterystycznym miejscem w tym miasteczku jest jednak ogromna biblioteka, na której szczycie znajduje się kawiarnia. Każdy z nas ją zna - miał przecież okazje zwiedzić ją podczas zadań głównego wątku fabularnego, ba, odwiedzaliśmy ją także podczas niektórych misji pobocznych. Poza rozmową z postaciami mogliśmy również przejrzeć zawartość kilku książek, dzięki którym mogliśmy dokładniej poznać historię danych osób. Właśnie - przeglądanie zawartości książek. Słowa klucz mojego pomysłu, który mógłby sprawić, że biblioteka ta znów mogłaby odżyć!


Pomysł ten miałem już okazję kiedyś przedstawić szerszej publiczności, uznałem jednak, że warto byłoby opisać go ponownie - tym razem lepiej, wnikliwiej, bardziej szczegółowo. A na czym on dokładnie polega? Chodzi mi o możliwość kliknięcia na jeden z rzędów książek i wybrania jednej z nich, w celu przeczytania jej zawartości. Byłoby tych lektur kilka rodzajów, a by wybrać jedną z nich, wystarczyłoby najechać kursorem na odpowiedni regał. Moglibyśmy zadecydować czy mamy ochotę poczytać krótki opis jakichś postaci, poznać historię danego miejsca, czy przypomnieć sobie treść jakichś ważniejszych zadań, przykładowo tych z głównego wątku fabularnego. Wszystko to będzie jedynie krótką notatką, będącą zbiorem najistotniejszych informacji o danym bohaterze, lokacji czy historii, by nie zanudzić gracza, ale dać mu zastrzyk świeżej wiedzy na temat świata przedstawionego. Byłaby to świetna opcja dla tych, którzy porzucili Star Stable na jakiś czas, i zdążyli już zapomnieć o tych wszystkich wątkach, a stałym graczom ułatwiłoby to zrozumienie nowo dodanych zadań, które są kontynuacją historii, która została na dłuższy czas odłożona na bok przez twórców gry. Wiecie - szybkie przypomnienie, by jako tako ogarnąć to, co mówią do nas różne postaci. Hah, przyznam się, że przydałoby mi się dobre przypomnienie wątku zadań z Doliny Ukrytych Dinozaurów, który został olany dobre dwa lata temu i do dziś czeka na kontynuację. Zdążyłem już pozapominać tych wszystkich wątków, które mogą być w przyszłości kluczowe dla dobrego zrozumienia zadań.
Ale nie samymi zadaniami człowiek żyje, dlatego nie tylko ich streszczenia moglibyśmy znaleźć. Dobrą opcją byłyby też publikacje, które zawierają krótki opis oraz przedstawiają streszczenie historii danego miejsca czy NPC. Nie ukrywajmy - większości graczy jest obojętna postać, dla której wykonujemy zadania - sam należę do tej grupy, gdyż ciężko jest mi zżyć się z bohaterem, o którym wiem tak niewiele. Nie inaczej jest z lokacjami, które, choć zachwycają wyglądem, nie wiemy o nich nic ciekawego. Nie mówię o tym, by każda, nawet najmniej ważna postać czy obszar miały swoje opisy - mówię tu o tych najważniejszych, którym zostały poświęcone jakieś dłuższe zadania. Zauważyliście też pewnie, że nieustannie podkreślam, iż zawartość tych książek nie należałaby do najdłuższych - uważam, że nie ma sensu tworzyć przydługiego tekstu, bowiem byłoby to zbyt czasochłonne, a przede wszystkim nikomu nie chciałoby się tego czytać. Co do tego, jak do biblioteki trafiałyby książki... myślałem nad tym, aby ich zawartość odblokowywała się wraz z naszym postępem, ale równie dobrym, myślę nawet, że ciekawszym rozwiązaniem, byłoby postąpienie z nimi podobnie jak z gwiazdkami. Przykładowo: niegdyś biblioteka została okradziona, przez co duża część jej zbiorów jest rozrzucona po Jorvik, a naszym zadaniem, będzie jej ponowne odnalezienie. Z tym będzie podobnie jak z gwiazdkami - po prostu książki będą poukrywane, a naszym celem będzie zebrać je wszystkie. A jak mogłyby zostać rozmieszczone? W Wiosce Valedale będziemy mogli odszukać publikacje na temat zamieszkujących wioskę druidów oraz historii magicznego kręgu, w okolicach Jodłowego Gaju te na temat pobliskiej kopalni oraz postaci zamieszkujących wioskę i tak dalej, myślę, że wtedy wszystko będzie miało jakiś porządek. Będzie to dobra opcja dla graczy z dłuższym stażem, którzy wykonali już wszystkie zadania, a ich reputacje osiągnęły status podziwianej - zyskaliby kolejną poboczną aktywność, która mogłaby stać się dobrym powodem, by znów dosiąść swojego wirtualnego rumaka i zwiedzić ponownie różne zakamarki wyspy.


Podsumowując - biblioteka w Centrum Jeździeckim Srebrnej Polany to miejsce nieco zaniedbane i opuszczone przez graczy, jest jednak sposób na to, by jakoś ją ożywić. Myślę, że dodanie do niej krótkich notatek o danym miejscu czy postaci sprawiłoby, że gracze zaczęliby ją odwiedzać, a dzięki temu, że przypominałyby one o najważniejszych wątkach i pozwalały nam lepiej poznać świat gry, umożliwiłoby to lepsze wczucie się w klimat Star Stable Online.
Czekam teraz na Was - co sądzicie o moim pomyśle, chcielibyście zobaczyć coś takiego w grze? Może macie jakiś pomysł na jego urozmaicenie, dopracowanie? Czekam na Wasze komentarze!

Komentarze

 1. Świetny pomysł! Sama lepiej bym tego nie wymyśliła, chociaż, gdybym się mocniej zastanowiła... Tak, mogłabym coś takiego wymyślić, ale nie tak doskonale ^^
  Znam ciebie z Facebooka :) Mam pytanie! Na jakim serwerze jesteś? Ja na Kropelce (Raindrop Shore) :D Papa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Najczęściej przebywam na Emerald Forest, sporadycznie wpadam na ciastko by pograć przez chwilę z przyjaciółką. <:

   Usuń
 2. Bardzo fajny blog, będę tutaj czesto wpadać :D Nie mogę doczekać się koloejnych postów ;P

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny blog, ale polecam jeszcze pogrzebać w ustawieniach czcionek, kolorów itp. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Czcionką na pewno się jeszcze pobawię, aczkolwiek chciałabym pierw uzupełnić chociaż w niewielkim stopniu zawartość wszystkich zakładek. :)

   Usuń

Prześlij komentarz